куратор Андрій Палатний
Театральна програма

Re:post-опера «LE»

5 вересня
Локація: Херсонський театр імені Миколи Куліша
Як потрапити: квиток на подію

Re:post-опера «LE» – це дослідження простору й звуків у тісному контакті зі словом Лесі Українки.

Цього разу формація Nova Opera огортає поезію відомої авторки сучасною академічною музикою в естетиці мінімалізму, доєднуючи live-електроніку та архівні записи голосу Лесі Українки.
Опера поділена на мікро-сцени, що символізують різні стани видатної поетки та письменниці: від ліричного до бунтарського.
«Для мене бунтарство – це загострене відчуття сучасності. Леся Українка і люди, які її оточували: Франко, Лисенко, Драгоманов, Старицький, Пчілка, – створили відчуття державності, розуміння, що таке Україна. Вони плекали мрію про майбутню державу. Це і було певною мірою бунтарство. Коли з одного боку Росія, з іншого – Австро-Угорщина, це було утопією, що реалізувалася в Україну, яку ми маємо сьогодні. І це дивовижно», – зазначає режисер Влад Троїцький.

Режисер: Влад Троїцький
Музика: Сергій Вілка, Андрій Мерхель, Яна Шлябанська
Виконавці: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Кірш (сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Жанна Марчінська (віолончель), Андрій Надольський (перкусія), Олексій Кабанов (кобза, ситар, колісна ліра), Сергій Вілка (клавішні, синтезатор), Яна Шлябанська (live-електроніка)
У виставі звучать українська, англійська та німецька мови.

Маленький театр з кінця світу: Опус II [Théâtre de la Massue | Франція]


4 вересня 17:00, 5 вересня 20:00
Локація: Urban CAD, другий поверх
Як потрапити: абономент на події фестивалю в Urban CAD+реєстрація за посиланням

THE SMALL THEATRE FROM THE END OF THE WORLD: OPUS Ⅱ
Формат: Вистава-інсталяція. Після вистави планується дискусія з творцями.
Важливо: подія відбуватиметься без сидячих місць, глядачі будуть змінювати положення протягом дії та вільно пересуватися навколо художніх об’єктів, щоб краще їх розглянути.
Тривалість - 1 год 10 хв.
THE SMALL THEATRE FROM THE END OF THE WORLD: OPUS Ⅱ — Вистава-інсталяція з використанням ляльок, текстів, сценографії та сучасного мистецтва. Це унікальний поетично-театральний перформанс, робота над яким постійно триває. Учасник фестивалю Avignon 2021. Команда винайшла спосіб міжнародного обміну крізь час та відстань. Їм вдалось об’єднати міжнародну спільноту аж від Франції до Куби, від Центральної Європи до Лівану... Артисти, письменники, дослідники об’єдналися навколо алегоричного уявлення світу.
Ця зворушлива поетична назва розповідає нам про сучасний світ, що існує прямо тут, посеред наших утопій. Звідси й аж до кінця мрії власного зречення.

Все відбувається всередині великої інсталяції — пустельного ландшафту, спроектованого у майбутнє, що нам уже відомо. Це місце є політичним вибором, що віщує про цивілізацію на межі нашого інфра-світу сьогодення та надсвіту завтрашнього дня. Існуючи як частина еволюції сучасного світу, це буквально театр усіх слабкостей та фантазій. Цей пейзаж нагадує територію, що знаходиться під охороною, експлуатується на межі нашого спокою, поза полем цивілізації, урбанізму без ідентичностей.
"Мандрівні істоти" в пошуках кращого життя представлені у виставі безліччю маріонеток, а ми, як не дивно, схожі на них.

Подія відбуватиметься за підтримки Міністерства культури Франції, Французького Інституту в Україні, Креативної Європи, Region provence alpe cote d’azur, Департаменту культури Des Alpes-Maritimes, а також організацій Ville de Nice та Spedidam.

Команда творців:
Концепт, сценографія, дизайн та розробка Ezéquiel Garcia-Romeu
Драматургія та режисура Laurent Caillon
Струнний квартет René Koering
Музичний дизайн Stéphane Morisse
Технічне забезпечення Thierry Hett
Асистент при розробці ляльок Martine Le Saout
Актори та лялькарі Ezéquiel Garcia-Romeu or Issam Kadichi (alternately), Iroslav Petkov Inbal Yomtovian and Alicia Malialin
Проєктування гри Axel Poty, Biscuit Prod and Kevin Sillam
Менеджер групи Marie Ousset
Дизайн відео-стріму Emmanuelle Vié le Sage
Продакшн та менеджмент Frédéric Poty assistant for the Balkans : Theodore Vodenitcharov
Assistant Producer: Mélanie Khalef
Асистент сценографа Odile Artru, Ana Almeida
Асистент публічних воркшопів Victoire Ponza
Асистент створення відео Philippe Rombaut
Координація проєкту "INEUPUP" EUROPE CRÉATIVE Rosalie Lakato