куратор Олена Афанасьєва
Візуальна програма БЕТОН & КРИШТАЛЬ
3-5 вересня
Локація: Urban CAD
Як потрапити: абонемент в Urban CAD

Крихкість як відчуття. Крихкість краси, крихкість існування, в решті решт – крихкість спокою, у якому ми живемо.

Бетон як опора, як фундамент, як захист від кулі – і разом з тим стіна, через яку не проникає світло. Бетон переконань, якими пишаються – і від яких стає моторошно. Залізо-бетонні аргументи логіки буття, проти яких повстає мистецтво.

Настав час змін… Що, знову?

Ми знову чуємо звук розбитого скла, хруст уламків під ногами – і будуємо навколо свого будинку паркан, за який не пролізе ніяка теорія розбитих вікон. Ми поставимо собі вікна «євро», ми створимо оазис розкоші посеред пустелі, по якій вітер перемін ганяє піщинки чиїхось життів. Хочеться щоб човен кохання не розбивався об бетонні скелі побуту (або бодай не щодня). Хочеться щоб красиво хай йому грець! Так красиво, щоб аж до сльоз.

«Бетон&Кришталь» – це проект-гойдалка, який запрошує глядача разом з авторами випробувати діапазон своїх відчуттів. Сучасна людина дуже швидко переходить від одного стану до іншого, від однієї емоції до протилежної. Поняття «пошукова система» втрачає закладений в неї сенс, тепер це просто слайд-шоу, нескінченний тікток, ковзання по поверхні екрану.

Будьте обережні. Пошуки сенсу тривають.

У пошуках кришталевого черепа наш внутрішній Індіана Джонс знаходить мізки, але в них забагато спогадів. Серед спогадів бабусин кришталевий сервіз і вчасно втрачена Попелюшкою кришталева туфелька – нафталіновий артехип жіночого щастя, а ще кольорові льодяники і схожий на палац санаторій з фонтанами і лебедями… Санаторій, де нас всіх вилікують, з якого ми повернемось щасливими і здоровими, і будемо без всякого зайвого метамодерну насолоджуватися заходом сонця над Дніпром, тремтінням павутиння з краплинками роси, натюрмортом з кавуном у виставковій залі…

Будьте обережні. Пошуки сенсу тривають.

На шальках терезів художника опиняються неземна краса і гомеричний регіт, гаряче серце і холодок по спині, любов і страх, бетон і кришталь.

Локація: Urban CAD
Кураторка: Олена Афанасьєва, Центр культурного розвитку «Тотем»